התחבר


הרשם | שחזר סיסמא
 

צמיגים לרכב

צמיג

צמיגים תקינים ברכב הם נתון קריטי למצב הנסיעה של הרכב, הצמיגים מחברים באופן ישיר בין הרכב לבין הכביש. לכן חשוב מאוד לשמור על תקינות הצמיגים לאורך כל השנה, ידוע שמזג האוויר משפיע ביותר על מצב הצמיג , במדינת ישראל לאורך רוב השנה אנו חווים מזג אוויר קיצי ושמשי ובדרך כלל בשעות היום גם טמפרטורה גבוהה מאוד, ההשפעה של המעלות הגבוהות על הצמיגים היא משמעותית מאוד ובישראל הצמיגים מתייבשים מהר יותר מדוגמה בהולנד, שם המזג אוויר הוא חורפי יותר ורטוב יותר. 

על פי נתונים סטאטסטים ניתן למצוא שישנם מספר מקרי תאונות בלתי מבוטל הנגרמות בשל צמיגים לא תקינים. לכן חשוב מאוד להקפיד על גלגל ספר ברכב ובכלל כל הזמן לוודא שיש מספיק אוויר בגלגלים ולשמור בכל דרך שרק ניתן על מצב אופטימלי.

מתי צריך להחליף צמיג ברכב?

אז אנחנו חסרי הניסיון נוכל לדעת מתי להחליף צמיג באוטו? ובכן ישנם מספר דרכים לוודא את תקינות הצמיג, כאשר אחת הדרכים הראשונות לעשות כן היא להסתכל על הצמיג עצמו ולראות את מצב החריצים שנמצאים לכל אורך הצמיג (חריצים אלו נועדו לשפר את כושר אחיזת הרכב בכביש) ניתן לראות אם החריצים כבר במצב שחיקה, אם כך הדבר חשוב להחליף את הצמיגים במהרה על מנת למנוע החלקות מיותרות.

חשוב לוודא שלחץ האוויר בגלגלים הוא טוב ונכון לכל ארבעת גלגלי הרכב, כמובן שלא ניתן לראות בעין את רמת הלחץ אבל בהחלט ניתן לשים לב האם הצמיגים מלאים באוויר ולא נראים שטוחים כך שבאופן בסיסי מאוד אבל עדיין משמעותי ניתן להחליט האם הצמיג נראה תקין לפחות מהבחינה של לחץ אוויר. לעיתים יש מצב שצריך להחליף לגמרי גלגל אחד או שניים באוטו, חשוב מאוד במקרה כזה להתקין גלגלים זהים לגלגלים הקיימים ומדי פעם יהיה מומלץ בחום להחליף את כל הצמיגים ברכב , לסיכום: רמת תקינות הגלגלים ברכב היא קריטית למצב הנסיעה של הרכב לכן חשוב מאוד ומעבר לטיפול הרגיל ברכב לשמור על רמת תקינות הצמיגים כל הזמן, נסיעה טובה.   

תגובות

תגובות