התחבר


הרשם | שחזר סיסמא
 

המדריך לבחירת חלקי חילוף לרכב

טסט לרכב

אחזקת רכב היא ללא ספק הרפתקה כלכלית שאינה נגמרת, כאשר בכל בוקר בו מניעים את הרכב, אפשר להיתקל בבעיה כלשהי, שבמקרה הטוב מסתיימת במתג פיוז שרוף או נורה שיש להחליף ובמקרה הרע יכולה להסתיים ברדיאטור שהלך וגרם ליציקת סדק בראש מנוע.

אחוז קטן מהתקלות ברכב תוכלו לפתור בעצמכם על ידי רכישת החלק התקול והחלפתו בעזרת מדריכים שונים באינטרנט, אולם מכיוון שהרכב מורכב ממערכות מכניות וחשמליות רוב התקלות יובילו אתכם למוסך, שם ככל הנראה תתקלו במשפטים כמו "אין לי את זה, זה אמריקאי" או "אולי בירכא יש את החלק הזה?" ועוד קריאות פליאה שיגרמו לכם לחשוב שלעולם לא תצליחו לתקן את התקלה.

למזלנו, כיום אין צורך לנסוע לדרום תל אביב על כל ונטיל שנשחק וישנן אינספור אלטרנטיבות למציאת חלקי חילוף לרכב:


רשתות עשה זאת בעצמך ורשתות אבזור וציוד לרכבים

הכניסה של הרשתות עשה זאת בעצמך הגדולות כמו הום סנטר, אייס ורוזנפלד, הנגישה את מכירת חלקי החילוף והאביזרים הגנריים, כאשר לרשתות אלו סניפים בכל רחבי הארץ וניתן למצוא בהם מגבים, נורות, מצברים ובעצם כל החלקי החילוף לרכב שניתן להחליפם באופן עצמאי וללא עזרת בעל מקצוע.

יתרונות – פריסת סניפים רחבה, אחריות למוצרים, נציגי מכירה איתם ניתן להתייעץ

חסרונות – מוצרים נפוצים בלבד (בעלי רכבים ייחודיים לא ימצאו כאן את מבוקשם), בדרך כלל יציגו מחירים יקרים יחסית.


חנויות חלפים

במדינת ישראל פועלות מספר רב של חברות העוסקות ביבוא ושיווק של חלקי חילוף לרכב, עד השנים האחרונות היחידים שיכלו לרכוש מהיבואן היו בעלי המוסכים ולכן שילמנו פערי תיווך גדולים כל כך. עם זאת, במדינת ישראל אחוז המשתמשים ברכב פרטי הינו בין הגבוהים בעולם ולכן לא מן הנמנע שחברות אלו החלו לשווק את החלפים לצרכן הפרטי על ידי שיווק בחנויות מותג או על ידי מכירה לחנויות חלפים.

יתרונות – חנויות מתמחות בחלפים לרכב ולכן מחזיקות מבחר המתאים למגוון רכבים, מוכרים בעלי ניסיון בתחום, מחירים בד"כ זולים

חסרונות – חנויות בודדות ולכן פריסה קטנה יותר של חנויות,


מגרשי גרוטאות

תהיתם אי פעם מה קורה לרכב אחרי ששמאי ביטוח משאית משתלם, או שמאי רכבים פרטיים מכריז עליו כטוטאל לוס? אז לא ילדים, הרכבים לא מגיעים לגן עדן, אלא למגרש גרוטאות שם מפרקים מהם כל דבר שניתן למכור כחלפים ומה שלא הולך לגריטה ונמכר כמתכת. ברבים ממגרשי הגרוטאות תוכלו להסתובב באופן עצמאי, דבר שיאפשר לכם לחפש רכבים חדשים יחסית ולקנות את חלקי החילוף מהם.

יתרונות – הכי זול שיש

חסרונות – יתכן ותצטרכו לכתת רגליכם בין כל מגרשי הגרוטאות באזור המרכז בכדי למצוא את החלף המתאים


מוסך מורשה

האופציה האחרונה שתרצו להיתקל בה, שכן מוסך מורשה עובד עם היבואן הראשי ולכן מחזיק אך ורק חלפים מקורים וחדשים.

יתרונות - המוסך המורשה מחזיק בדרך כלל את כל סוגי החלפים המתאימים לרכב ואם לא, יוכל ליצור קשר עם היבואן הראשי ולהזמין לכם את החלף שיגיע בתוך כמה ימים.

חסרונות - עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם מדוע זוהי החלופה הלא מומלצת, מכיוון שמוסכים מורשים ידועים במחירים הגבוהים שהם גובים עבור השירות האיכותי והמקצועי שניתן לכם על פי הוראות היצרן.

תגובות

תגובות