התחבר


הרשם | שחזר סיסמא
 

ציוד חובה לרכב

ציוד לרכב

כל רכב במוקדם או מאוחר מגיע לשלב שבו הוא עושה בעיות, ובדרך כלל כאשר כבר נתקלים בבעיה זה יקרה בזמן לא צפוי או במקום לא צפוי, מה שבטוח זה יקרה בזמן לא מתאים. כמובן שישנו ציוד אשר חייב להיות ברכב על פי חוק ובהיעדר כזה הרכב לא יוכל לעבור טסט, וישנו ציוד שאינו חובה אך בהחלט מומלץ לשאת ברכב למצבי חירום או לנוחות. אביזרי רכב שחובה שיהיו ברכב ועל פי חוק הם, אפודה זוהרת, למקרה שהנהג נתקע וצריך לצאת מהרכב חובה ללבוש את האפודה הזוהרת, משולש אזהרה, גם חובה על פי חוק ומשתמשים בו במצב שהרכב תקוע לדוגמה בשולי הכביש המהיר חובה למקם את המשולש במרחק כזה שיזהיר נהגים חולפים ושבים מהרכב התקוע.

ציוד שמומלץ להחזיק ברכב

ישנם הרבה כלים שכדאי להחזיק ברכב אך ברור שאי אפשר להחזיק את כולם, לכן מומלץ להחזיק ברכב ציוד שבאמת יכול להועיל בזמן האמת לדוגמה, כבלי הנעה תקניים שבהחלט מומלץ לשמור ברכב למקרה ששכחנו את האורות או ברדיו דולקים וכשחזרנו הסוללה מתה ולא ניתן להתניע את הרכב, מומלץ גם להחזיק אטלס כבישים של מדינת ישראל למקרה שלא כל כך מוצאים את הדרך, היום ישנם כלים דיגיטלים כמו וויז שעוזרים לנו לנווט את הדרך אך עדיין מומלץ להחזיק מפות נייר לכל מקרה של חוסר קליטה או כל דבר אחר שעלול לקרות לטלפון. כלי נוסף שמומלץ לשמור ברכב הוא לא אחר מאשר פנס קטן או גדול הוא יכול להיות משמעותי וחשוב מאוד במצבים מסוימים. ישנם עוד מספר כלים וחומרים שכדאי לשמור אך לא חובה, כמו לדוגמה, שמן מנוע, נוזל קירור, ואת הציוד הנדרש להחלפת תקר בגלגל כמו מגבה מפתח גלגלים וכמובן גלגל רזרבי תקין.

לסיכום:

כל רכב חייב לשאת בתוכו ציוד כאשר חלק מהציוד הוא חובה על פי חוק, וחלק מהציוד הוא בגדר המלצה ולא חובה על פי חוק אך עדיין חשוב מאוד ומומלץ שיהיה זמין ברכב למצבי חירום או כל מצב אחר שמחייב עזרה ראשונה מהירה

תגובות

תגובות