התחבר


הרשם | שחזר סיסמא
 

האחריות לחידוש ביטוח רכב

logo_ucompare[1]

ביטוח הרכב, כידוע לכולם, הוא דבר שמתחדש בכל שנה. ככזה יש בכל שנה מחדש לשלם ולרענן את תקפות כל מרכיבי ביטוח הרכב, קרי ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג למי שרוצים להיות מכוסים מכל הכיוונים בעת שימוש ברכב. אך מה קורה, אם לא עלינו, קרתה תאונה בדיוק בתקופה שבה פקע הביטוח ונפצעתם?

כידוע לכולם, ביטוח חובה הוא ביטוח אשר מחוייב בחוק לעשותו לכל מי שנוהג ברכב. ביטוח זה, מטרתו להגן על הנהג במקרה של פגיעה גופנית והוא משמש לפיצוי בגין טיפולים, פינוי לבית חולים וטיפולים משלימים לאחר מכן שנגרמו כתוצאה מן התאונה. הכסף אגב מגיע לכם מטעם קופה מיוחדת מטעם הממונה על הביטוח במשרד האוצר שנועדה למטרה זו באופן בלעדי. בכיד ליהנות מהזכות להשתמש בביטוח הזה, הוא חייב להיות בתוקף. אך מה קורה אם נפצעים בתאונה ובדיוק נגמר הביטוח? החוק עסק בנושא זה וקבע מספר תקדימים חשובים שכדאי להכיר בנושא.

האחריות לחידוש ביטוח החובה חלה על המבוטח עצמו

רבים שהגיעו עד לבית המשפט בתביעתם לקבל פיצוי על פציעה בתאונה בשל ביטוח חובה שבדיוק פקע, טענו כי לא נשלחה אליהם שום התראה מטעם חברת הביטוח או מטעם משרד הממונה על הביטוח אשר מתריאה על הנושא, ולכן לא היו מודעים לכך שהביטוח כבר עומד לפוג. אחרים, לעומת זאת, בדיוק חידשו את הביטוח אך לא היה להם שום מסמך ביד שמוכיח זאת. מה בית המשפט קבע במקרים הללו? ראשית כל, במספר תקדימים בנושא הבהירו שופטים בצורה חד משמעית כי האחריות לחידוש ביטוח החובה, חלה על המבוטח עצמו וכי עליו לדאוג לחידוש מוקדם ככל שניתן בכדי לא להגיע למצב שבו הם נוהגים למעשה ללא ביטוח חובה בתוקף. באשר לניירות או אישורים חסרים, קבעו השופטים כי על הנהג חלה גם האחריות לבקש מחברת הביטוח שלו מסמך זמני המוכיח כי שילם וחידש את ביטוח החובה, עד לקבלת הפוליסה הקבועה.

כל נהג חייב בביטוח חובה משל עצמו

 היות וביטוח החובה מסייע בפיצוי ומימון טיפול במקרה של פציעה בתאונות, הביטוח הוא יחידני וספציפי לכל נהג. לכן, אם יש רכב שיש עליו מספר נהגים, כל נהג שכזה חייב בביטוח משל עצמו ובתוקף. ביטוח חובה של נהג אחד שבתוקף אינו תקף על נהג אחר ולכן על כל אחד מן הנהגים חלה החובה לחדש את ביטוח החובה בזמן ואין זכויות בביטוח זה לאדם שהביטוח לא רשום על שמו. סביר להניח כי כרגע אתם חושבים לעצמכם כי מדובר בבשורה שתגרום לכם להוציא הרבה כסף. ובכן, לא בהכרח! שכן קיימים היום מחשבוני השוואת מחירי ביטוח חובה באינטרנט. דוגמא לאתר כזה הוא אתר http://www.ucompare.co.il. באתרים אלו תוכלו להכניס פרטים שונים על הרכב, מספר התביעות, ונתונים נוספים ולקבל ישירות ובקליק מאות הצעות מחיר המסודרות מן המחיר הנמוך ביותר לגבוה ולחסוך לא מעט.

תגובות

תגובות