התחבר


הרשם | שחזר סיסמא
 

איך תוכל לשמור על הרכב שלך נקי

fsdfsdfdsfsdf

רבים האנשים שמבלים את רוב זמנם ברכב, לעיתים אף הרכב הופך לבית השני שלנו. נהגי מוניות, נהגי הסעות, נהגים העובדים בשירות התחבורה הציבורית ואף הנהגים הפרטיים שמבלים בפקקים בדרך לעבודה ואחריה רוצים לנהוג ברכב נקי, ללא שאריות אשפה שהשאירו הילדים מאחור, ממש כמו בבית הפרטי שלנו.

דרישה הזו הביאה לגידול בכמות העסקים העוסקים בשטיפת רכבים. כיום, תוכלו למצוא מכון לשטיפת רכבים בכל עיר ומושב, הפועלים בשיטות שונות, הן באמצעות שטיפה ידנית והן באמצעות מכונות לשטיפת רבים. במאמר הבא נסקור את סוגי המכונות לשטיפת רכבים הקיימות בשוק, כדי שאתם תוכלו להחליט מה השטיפה הטובה ביותר עבור הרכב שלך.

מכונות שטיפה מצליחות לעשות את העבודה בצורה המושלמת ביותר, למה? בגלל כמה פקטורים שאין עליהם עוררין:

היתרונות בשטיפת רכבים באמצעות מכונות:

  • זמינות -  שטיפה באמצעות מכונות שטיפה עורכת כ- 10 דק' (הרבה פחות מלשטוף באופן עצמאי באמצעות דליים של מים), וכן פריסת מכוני השטיפה בארץ הופכת את העניין לזמין ביותר.
  • מקצועיות – מיטב המהנדסים מתכננים ובונים מכונות אלו, על מנת להביא לתוצאה הטובה והנקייה ביותר. מכונות לשטיפת רכבים עושות את העבודה בצורה המקצועית ביותר והמהירה ביותר.
  • איכות הסביבה – אם אנחנו רוצים לתת לפעולת שטיפת הרכב אופי "ירוק", תופתעו לגלות כי רוב מכוני השטיפה מחזיקים מערכות למחזור מים, החסכוניות בהרבה מהדליים שתסחבו.
  • תקציבית – מחירי שטיפת הרכב נעים בין 25-70 שקלים. אולם אם נשטוף לבד נאבד כמה שעות מהשישי / שבת שלנו וכן נבזבז כסף על המים, החשמל עבור השואב אבק ותכשירי השטיפה.

לאחר שבחנו את היתרונות שבשטיפת רכבים באמצעות מכונות שטיפה, נעמוד על סוגי המכונות השונות הנדרשות.

 

סוגי מכונות לשטיפת רכבים

  • מכשיר בלחץ מים – משמש בדר"כ בשטיפה ידנית "מסורתית". מכונות אלו חזקות מאוד (לפחות 150 לחץ בר, RPM 2,500) ומסוגלות להתמודד עם כל סוג של לכלוך. תהליך השטיפה פשוט מאוד, תחילה ינקו את הרכב מאבק באמצעות המכשיר, יסבנו אותו, ישטפו את הסבון עם הלכלוך וייבשו אותו עם מטלית. אומנם בשיטה זו מנקים את הרכב ביסודיות אך קיים חשש משריטות ושפשוף הצבע.
     
  • מכונות מנהרה או בשמן השני מכונות גשר (קטנות וקצרות יותר) – הן מכונות גדולות המסוגלות לרחוץ כ- 10 עד 20 מכוניות בשעה. מכונות אלו מתאימות לכל סוגי הרכבים (קיימות מכונות כאלו הגבוהות יותר עבור אוטובוסים ומשאיות) ומסוגלות להתמודד עם כל לכלוך בשטיפה קצרה. מכונות מסוג זה פועלות לרוב באמצעות מסוע המוביל את הרכב לכל שלבי השטיפה ומותקנות עליהן מברשות גג וצדדיות המופעלות ע"י מנוע אוטומטי. גם כאן תהליך השטיפה פשוט מאוד, הרכב עולה על המסוע ונכנס למכונה, לאחר מכן היא מתיזה על הרכב חומרי ניקוי (הקצפה) ואז מתבצע תהליך הניקוי באמצעות המברשות ובשלב האחרון המכונית עוברת ייבוש באמצעות מפוח עצום.

ניקיון פנים הרכב

ניקיון פנים הרכב מתחלק בדר"כ ל- 2 חלקים:

  • שאיבת הלכלוך – נעשה לרוב באמצעות שואב אבק תעשייתי (חזק במיוחד) במטרה להגיע לכל הלכלוכים הקשים, הפירורים ושאריות האוכל שהילדים השאירו במושב האחורי. חשוב שלשואב יהיה צינור יניקה גמיש וארוך על מנת שהוא יוכל להגיע לכל מקום ופינה ברכב. כמו כן, כדאי לבדוק את נפח תכולת שקית האיסוף.
  • ניקוי האבק בתוך הרכב – נעשה לרוב באמצעות מטלית, ומי שרוצה להשקיע עושה זאת עם ג'ילדה סינטטית או אמיתי (מעור צבי אמיתי). קיימים כל מיני תכשירי ספריי המעניקים לפלסטיקה ברכב מראה מבריק, א-ב-ל לא מומלץ להשתמש בהם מאחר שזה יכול להרוס את הפלסטיק ולגרום לסדקים (בגלל השילוב עם קרני השמש).

לסיכום, שטיפת הרכב באמצעות מכונות השטיפה הינה הפתרון המהיר, הזמין והבטוח ביותר עבורך ולרכב שלך.

המאמר נכתב באדיבות חברת עוז בת גלים יבואנית מכונות לשטיפת רכבים ומכשירי ניקיון תעשייתי (כגון: מכשירי שטיפה בלחץ, שואבי אבק תעשייתיים, ציוד לניקוי שטיחים ועוד).

תגובות

תגובות